Akce, které proběhly...

Besídka ke Dni matek - 15.5.2019

16.05.2019 14:35
Ve středu 15. května jsme do mateřské školy pozvali maminky, ale ostatní příbuzné dětí na besídku ke Dni matek. 

—————

Zápis do MŠ

09.05.2019 22:25
Ve čtvrtek 9. května se uskutečnil Zápis do MŠ. Do mateřské školy se dostavilo celkem 11 dětí, které přišly k zápisu se svými rodiči, mnohdy i sourozenci. Další dětí, ty úplně nejmenší si přišly ve Dni otevřených dveří do MŠ chvilku pohrát, prohlédnout si, jak to vlastně uvnitř té budovy s obrázky na oknech vypadá. Líbilo se u nás všem a tak je na oplátku asi všechny zase my přijmeme. Příští školní rok za námi přijdou coby noví kamarádi. Děti si odnášely zdravý dárek na památku - Banánovou opičku/ vydržela jen chviličku, hned se do ní s chutí pustily. Ještě nás jen omezuje dostatečná kapacita mateřské školy, čekáme až se uzavřou zápisy do ZŠ. 

—————

Fotografování dětí

07.05.2019 14:13
V úterý 7. května se uskutečnilo fotografování dětí na společné foto za školní rok 2018/2019 - cena 45 Kč. Někteří rodiče volili i fotografování jednotlivců, postava dítěte - nejméně 3 ks za cenu 20,- Kč za jednu, celkem tedy 60 Kč. Pak jsme vyfotografovali skupinu předškolních dětí - cena foto 45 Kč.     

—————

Den Země - ochrana přírody. Ukliďme si vesnici i celou zem!

03.05.2019 16:12
V projektu Ukliďme si vesnici i celou zem! si děti povídaly o tom, jak se chovat k okolní přírodě, jak ji chránit. Jednou z možností, jak naší planetě trošku pomoci je předcházet odpadům, nebo alespoň jejich třídění. Děti zaujala písnička Smeťáci, kteří ničili kolem sebe vše živé, škodili přírodě i lidem.  Děti se naučily, do jakého kontejneru se dává jaký odpad. Zkusili jsme si obejít vesnici a sbírat odpadky, nebo si alespoň všímat, co a kde jsou občané schopni odhodit. Sbírali jsme jen papíry, petky. Nedopalky cigaret a psí výkaly se dětem sice nelíbily, ale ty jsme ponechali na místě.  Pustili jsme si i video o omezování obalů, kde hravou, veselou formou ukazují aktéři, že to jde i jinak. Když se ovšem chce. Děti nám prozradily, ve kterých domácnostech se třídí, jak a co třídí. Ve školce třídíme již dlouho - papír, plasty, obaly od mléka. Aby byla naše planeta čistá anechyběla nám ani čistá voda, děti si vyrobily své vlastní" akvarium, moře".

—————

Slet čarodějnic 30. dubna

03.05.2019 15:53
Každoročně pro obecní Slet čarodějnic připravujeme s dětmi v mateřské škole maskota akce. Tentokrát to byla čarodějnice Bublina. Dopoledne si děti vyráběly své papírové čarodějnice na koštěti z dřívka od nanuků, někteří se pustili i do výroby netopýra. Samozřejmě jsme si o Filipojakubské noci povídali, děti by nejraději hledaly poklady, ale také jsm již konečně chtěli zahnat zimu/ spálit ji na ohni a přivolat opravdové jaro. Tradici jsme dětem opět přiblížily videopohádkou Chaloupka na vršku, ve které se těmito tradičními oslavami zabývají a přijatelnou formou dětem vysvětlují, již jsme viděli vynášení Moreny, Velikonoce. Dětem se nejvíce líbilo čarování a vymýšlení čarodějnického lektvaru. Asi byste se divili, co do něj všechno chtěly přimíchat: dračí oči i zuby, vlasy, chluby, žabí nožky, zaječí bobky, myši atd. Vymýšlely také k čemu by lektvary sloužily - nesmrtelnost, neviditelnost, přenos v čase, umění čarovat, přátelství a kamarádství, ... Na pracovním listě si vyzkoušely a...

—————

Májka před MŠ

03.05.2019 15:49
A je tu květen, měsíc MÁJ, čas lásky, květin, přátelství. Před mateřskou školou náš stromeček Vajíčkovník vystřídala "májka", břízka ozdobená pestrobarevnými, veselými fáborky.

—————

Velikonoční barevný týden

22.04.2019 10:31
Pro děti jsme si připravily veselý barevný týden. Pondělí - MODRÉ, Úterý – ŽLUTÉ, Středa - ŠKAREDÁ/ černá?, Čtvrtek – ZELENÝ. Samozřejmě akce předpokládala spolupráci s rodiči. Děti měly za úkol přijít do školky oblečené alespoň v jednom kusu oblečení dané barvy. Celé dopoledne se pak točilo kolem dané barvy, děti si opakovaly velikonoční tradice a zvyky, barvy. Téměř všechny děti se do akce zapojily s nadšením a už zrána hlásily, jakou barvu dnes představují. Připomněli jsme si snad všechny zvyky, které k Velikonocům patří. Barvení kraslic různými technikami, úkol pomlázky,vysvětlili jsme si- co je hrkání a proč?, také jsme si je ve školce vyzkoušeli, naučili jsme se několik říkadel k "mrskutu". Připravili jsme si zelené osení v netradičním podání - Náš veselý jarní domeček, využili jsme recyklaci krabic od mléka, které nám k této činnosti výborně posloužily.    

—————

Velikonoční tvoření s rodiči

17.04.2019 13:19
V úterý 16. dubna 2019 jsme měly pro rodiče s dětmi připravené společné Velikonoční - jarní tvoření. Od 15.30 hod v mateřské škole si mohli rodiče přijít do mateřské školy s dětmi vyrobit velikonoční dekoraci. Paní učitelky připravily velmi pestrou nabídku, připravily spoustu pomůcek a tak na rodičích pak jen bylo společně se svými dětmi se pustit do práce. Někteří se do tvoření vrhli s elánem, někteří chvíli otáleli, ale nakonec si všichni, kteří přišli, vyrobili jak dřevěnou dekoraci zajíčka, tak papírového motýla, s dopomocí naší příznivkyně Ivanky si pak odnášeli "velikonoční mýdýlka", někteří si zkusili malbu voskem na vajíčka, s tím jim  dopomáhala dcera a vnučka paní ředitelky.  Všem se výrobky moc povedly. Děti i paní učitelky ocenily zájem ze strany rodičů, kteří nelitují hodinky svého volného času a dovedou tvořit, vyrábět a hrát si - se svými dětmi. Věřte, že v dnešní době to my pedagogové již v mnoha případech vnímáme jako vzácnost. My s dětmi pracujeme denně,...

—————

Jarní výzdoba - předvelikonoční

06.04.2019 21:47
Začal měsíc duben, kdy letos budeme slavit Velikonoce. Proto jsme s dětmi s předstihem před mateřskou školou umístili náš strom VAJÍČKOVNÍK a přidali 3 hlídací zajíčky.  Ještě chystáme další velikonoční výrobky, některé budeme vyrábět s dětmi sami ve školce, jiné dekorace jsme připravili pro jarní akci Tvoření rodičů s dětmi.

—————

APRÍL v MŠ

06.04.2019 21:32
První duben APRÍL tentokrát vyšel na pondělí a tak jsme toho ve školce hned využili. Ráno jsme trošku pobavily děti drobnými žertíky - díra na kalhotách, špinavá tvář a pohled do zrcadla, paní školnice nahrála pracovní úraz - říznutí do prstu, většinou se děti na vše nachytaly.  Pak jsme je trošku zarazily tím, když hodně hlučely při přechodu do umývárny a paní ředitelka je všechny místo na procházku poslala odpočívat na lehátko, uložily se všechny a nevěřily svým očím ani uším!!! Po slůvku Apríl si oddechly a těšily se na pravidelný pobyt venku.  To však netušily, že v poledne na ně mají paní učitelky připravenou tu největší kulišárnu. Když zasedly k obědu, paní učitelka začala nalévat do talířů čistou vodu. Začala u těch nejmenších a ty se do "polévky" s chutí pustily, starší děti chvilku koukaly, někdo volal: "Nejezte to, je to voda," ale i on posléze přece jen ochutnal. Když měly nalito všechny děti a nevěřícně kroutily hlavami nad "zvláštní" polévkou, tak jsme jim...

—————


Kontakt

MŠ Čehovice

Čehovice 93, 798 21 BEDIHOŠŤ

582 368 556