Beseda s veterinářkou z Krajské veterinární správy

21.09.2018 10:45

Ve středu 19. září za námi přijela paní doktorka z veteriny. S dětmi si povídala o tom, jaká zvířátka se kde chovají, co k svému životu potřebují, čím se živí a jak se o ně máme správně starat. Dětem také vysvětlila, že ne všichni chovatelé se ke zvířátkům chovají dobře a jak někdy může zvířátko trpět. Společně se dohodli na tom, že o svěřená zvířátka, která mají doma se budou starat s polečně s rodiči tak, aby jim u nich bylo dobře. Zvířátka potřebují nejen stravu, ale především dobré prostředí, společníky, kamarády. 

Téměř všechny děti nějaké zvířátko doma chovají od rybiček, šneků, želviček až po pejsky, papušky, kočičky či domácí zvířata, králíky, slepice apod. 

Věděly kam se svým zvířecím kamarádem zajít, když je nemocný, proč se i zvířátka očkují. Připomněli si také, že ne všechna zvířátka můžeme hladit, chodit do jejich blízkosti bez nebezpečí úrazu.

Na závěr besedy, která byla pro předškolní děti v rámci výchovy ke zvířátkům zdarma,  dětem paní doktorka věnovala pracovní listy, zvířátkové pexeso, didaktickou hru. Děti si odnášely hrdě "placku" CHRÁNÍM ZVÍŘATA a nechyběl ani ten bonbon.

 

—————

Zpět


Kontakt

MŠ Čehovice

Čehovice 93, 798 21 BEDIHOŠŤ

582 368 556