Divadelní představení O princezně, Luciášovi a makových buchtách

12.12.2018 22:03

Ve středu 12. prosince jsme navštívili další divadelní představení v Němčicích nad Hanou. Již podle názvu bylo zřejmé, že v pohádce se jistě objeví čert. Mnohé děti  jej vidět znova, po jeho návštěvě v MŠ z minulého týdne, nechtěly. Vysvětlily jsme jim, že jde o pohádku, kterou přece hrají herci, stejně jako my ve školce, když si sami hrajeme nějakou pohádku. 

Z našich řad seb tak po hřmotu pekelném na jevišti pláč neozval. V klidu si děti mohly prožít příběh o čertovi Luciášovi, vrchním správci pekelného nepořádku v pekle, který měl přivést do pekla princeznu Albertinu, přestože byla hodná a žádné hříchy neměla. Princezně se sice chtěla vdávat, ale hlásili se jí nápadníci, kteří se jí nelíbili a které odmítala, žádného za muže nechtěla. Měla pro ně přichystané 3 hádanky, které nikdo z nich neuhádnul až čertík Luciáš. Oba v sobě našli zalíbení. Zvítězit mělo buď peklo nebo láska. V pekle, kam ji Luciáš přece jen odvedl se princezně Albertině nelíbilo a tak utekla zpět do světa lidí, ale předtím si v jedné z čertovských knih v pekla zjistila, jak se dá čert přelstít, aby se stal člověkem.

Luciáš v pekle záhy zjistil, že mu princezna chybí, že ji má rád a tak se vydal do světa za ní. Princezna mu nabídla buchty  jedny s povidly, druhé s tvarohem a třetí s mákem. Čert si vybral ty s máke, přestože věděl, že tím se z čerta stane obyčejný smrtelník. Chtěl zůstat s princeznou ve světě lidí - láska zvítězila. 

Příběh byl proložen písničkami, byl určený spíše starším dětem, ale nakonec se v něm našly i naše nejmenší děti a líbil se jim .

 

 

—————

Zpět


Kontakt

MŠ Čehovice

Čehovice 93, 798 21 BEDIHOŠŤ

582 368 556