Halloween - Dušičky - Dýňování

06.11.2018 21:45

Dalším tématem, které děti vždy zaručeně osloví, je téma Halloween - Dušičky. V poslední době jsou oslavy tohoto svátku očas hodně diskutované. My je však vždy dětem přibližujeme především proto, aby se pobavily. 

Všechny děti mají rády kostýmy, proto za pomoci rodičů si všechny přinesly do mateřské školy "strašidlácký" kostým na Halloweenské dovádění, každý jej představil, koho představuje, zatančili jsme si na duchařské písničky, poslechli si strašidelné zvuky, naučili jsme se čarovat - pomocí říkadel - celé toto dopoledne jsme si nazvali - Halloweenské dovádění.  Ale vyzkoušely jsme si i čáry a kouzla - POKUSY, ty děti hodně bavily. Stačila k tomu voda, ocet, mléko, soda, balonky, kelímky s vodou, papír a barvičky. 

K Halloweenu patří i pavučiny, pavouci, to všechno jsme si zkusili vyrobit a namotat. 

Již tradiční akcí je ve spolupráci s našimi šikovnými rodiči DÝŇOVÁNÍ.

Ve školce pěstujeme na vlastní zahrádce okrasné dýně. Ty vždy na podzim nabídneme rodičm k domácímu tvoření s dětmi. Vždy se do akce zapojí téměř všichni rodiče s dětmi. 

Vyrobí s dětmi doma podzimní strašidýlko, dají mu jméno. Nejprve vždy vystavujeme v šatně mateřské školy a až jsou všechny výtvory pohromadě, instalujeme výstavku za okny našeho obecního domu, abychom neochudily o krásné výrobky a roztodivné nápady ani širokou veřejnost. Vždy má výstava velkou odezvu, zastavují se u ní občané i několikrát a obdivují fantazii a tvořivost rodičů dětí. 

Motivací pro všechny je vždy předtím maskot celé akce, kterého s dětmi vyrábíme v mateřské škole, my učitelky. Letos to byla Dýně ZUBATICE. Tu jsme u místili ke vchodu do budovy a pravidelně ráno svýma rozzářenýma očima a "zubatou pusou" vítala děti při příchodu do školky. 

" Naše Dýně Zubatice má pět zubů a nic více, zuby má jak z perníku, ale není před ní úniku".

 

 

—————

Zpět


Kontakt

MŠ Čehovice

Čehovice 93, 798 21 BEDIHOŠŤ

582 368 556