Mikulášské dopoledne

09.12.2018 20:19

Akce vyplynule z dopoledních činností. Zajistily jsme ji ve spolupráci s rodiči. Děti jsme na příchod připravily až těsně před říchodem návštěvy. Mikuláše si vyzkoušela paní Odehnalová, která i když využila napsané " knihy" hříchů od p. učitelek, dodala svému projevu citlivost a osobitost, dovedla odhadnout tu správnou míru. Krásný zlatovlasý anděl v podání slečny Říhové zas uklidnil svým vystupováním i ty méně odvážné děti a dodal jim kuráže, že i ručku podaly a za dárky vždy poděkovaly. No a čert, tedy přesněji čertice, tak se se letos opravdu povedla. Byla takový rarášek, zlobidýlko, které škádlilo děti, téměř každé dítě si odnášelo pekelnou šmouhu na obličeji, pošimrala ocáskem, mírně zabrblala, ale vždycky polevila, pokud již malý "dareba" slíbil, že se polepší. Dva kluci si nejprve rozladěně, ale odhodlaně odnášeli pytlík pouze s bramborami. Na závěr se opět přimluvil anděl a zasáhl i Mikuláš a balíček dostli taky.

Návštěvě společně děti poděkovaly za nadílku, zazpívaly a zatančily čertovskou písničku. Čert se okamžitě přidal a andě s Mikulášem, přestože to byla hudba pekelná se vrtěli v rytmu taky.

Děti si odnášely balíčky ze sponzorského daru od rodičů, další balíček od zřizovatele a v poledne ještě přibyla nadílka ze školní jídelny. Především šlo letos o ovoce, sladkostí bylo pomálu. 

—————

Zpět


Kontakt

MŠ Čehovice

Čehovice 93, 798 21 BEDIHOŠŤ

582 368 556