Vánoční tvoření - pečení perníčků s dětmi dopoledne a odpoledne tvoření s rodiči

12.12.2018 21:45

V úterý 11. prosince si paní ředitelka s dětmi přichystala v dopoledním programu pečení perníčků. Paní školnice Říhová nám připravila těsto a tak jsme se s dětmi pustili do práce. Děvčata i kluci vykrajovali tvary a kladli na plech, paní školnice pekla. Jen ta naše školková trouba nás zase zlobila. Nakonec jsme ale přece jen zvolili teb správný postup a zdárně jsme perníčky dopekli. Po obědě děti ochutnávaly.

Na odpoledne jsme pak pozvali do mateřské školy také rodiče dětí, aby si společně se svými dětmi vyrobili vánoční, zimní ozdůbky. Sešlo se nás zase opravdu hodně. Některé děti doprovodily i oba rodiče a sourozenci, všichni se pak pustili do práce.Paní učitelka měla přichystané pomůcky, předlohy, aby byl zřejmý postup práce. Pak už jen občas doplnila materiál, poradila a naši šikovní rodiče pracovali s dětmi velmi zručně  a tvořivě. Na výběr byla výroba sněhuláka na špejli - zápich, andílek a vánoční stromeček, který může sloužit i jako svícínek. Přestože předloha byla daná, jednotlivé výrobky se lišily, každý tvůrce zvolil jinou možnost zdobení, více či méně barevné. Ani jeden z účastníků nezůstal pouze u jednoho výrobku, všichni si zkusili vyrobit všechno. Děti si pochvalně sdělovaly, který výrobek je jejich, jak se jim líbí. Paní ředitelka každého s jeho výrobky vyfotografovala u našeho školkového vánočního stromečku.

Chceme poděkovat všem rodičům, kteří se s dětmi akce zúčastnili. Vždycky říkáme, že tyto akce děláme především pro Vás a Vaše děti. Jistě jste i Vy zaznamenali, jak i Vaše dítko projevovalo radost, že se společná práce daří, radily, povzbuzovaly a sdělovaly ostatním kamarádům svůj názor na krásné, hotové dekorace, které si nakonec pyšně odnášely domů. 

—————

Zpět


Kontakt

MŠ Čehovice

Čehovice 93, 798 21 BEDIHOŠŤ

582 368 556